Nepārspējama drošība

Granulu dozators

Svarīgi, lai brīžos, kad katls ir dīkstāvē, gruzdēšana no granulām deglī nepārietu uz granulu tvertni, jo tā var rasties pamatīgs ugunsgrēks. Mūsu katlos granulu tvertni no padeves caurules atdala īpašs granulu dozators, kurš neļauj gruzdēšanai no padeves pāriet granulu tvertnē, to hermētiski noslēdzot. Tajā pašā laikā, granulu dozators arī no tvertnes padevē ielaiž tieši tik granulu, cik nepieciešams vienmērīgas temperatūras uzturēšanai apkures sistēmā.

 

Degšanas gaisa ventilators

Apkures katli, kas darbojas ar skursteņa dabisko vilkmi, nespēj nodrošināt pietiekamu dūmgāzu plūsmas ātrumu. Deglī nepietiek skābekļa un nenorit pilnvērtīga sadegšana. Zemais dūmgāzu plūsmas ātrums nenodrošina efektīvu siltuma atdošanu konvektīvajā daļā. Dažkārt starp skursteni un apkures katlu tiek iestādīts ventilators, kas rada papildus vilkmi, taču uz šāda ventilatora krājas pelnu un sodrēju nosēdumi, tāpēc tas regulāri jātīra. Mūsu katlos gaiss tiek padots deglī, nodrošinot tajā pilnvērtīgu sadegšanu un radot pārspiedienu, kura rezultātā palielinās dūmgāzu plūsmas ātrums caur katla konvektīvo daļu.

 

Recirkulācijas mezgls

Ja temperatūra konvektīvajā daļā ir zem 61 C, uz siltummaiņa sienām var sākt veidoties kondensāts. Tas izraisa rūsēšanu, kā arī piesaista izmešus un pelnus, liekot katlam aizsērēt. Mūsu katli ir aprīkoti ar recirkulācijas sūkni, kas ūdeni no augšējās, karstākās katla daļas sajauc ar vēsāku ūdeni, kas no apkures sistēmas atgriežas konvektīvās daļas apakšā. Tā tiek nodrošināta vienmērīga ūdens temperatūra siltummainī, neļaujot tai nokrist zem temperatūras, kad sāk veidoties kondensāts un rūsa, un siltuma uzņemšana, atdzesējot dūmgāzes, notiek vienmērīgākāk un efektīvāk.

Durvju aizsargmehānismi

Kurināšanas laikā visas katla konstrukcijas ir pakļautas spiedienam, jo deglī ar ventilatoru pastāvīgi tiek pievadīts gaiss degšanas nodrošināšanai un pārspiediena uzturēšanai. Lai dūmgāzes izplūstu pa tām paredzēto ceļu caur konvektīvo daļu, nevis ieplūstu telpā, svarīgi, lai katls būtu hermētiski noslēgts. Mūsu katlos gan kurtuves, gan tīrīšanas durtiņas aprīkotas ar īpašu aizsargmehānismu, kas neļauj tām atvērties spiediena ietekmē.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.