Specializēti granulu apkures katli

Tikai perfekta visu apkures sistēmas daļu saderība spēj nodrošināt gan komfortu, gan ietaupījumu. Nepietiek vien ar augstas kvalitātes kurināmo un spēcīgu liesmu deglī. Tikpat svarīgi ir, lai apkures katls spētu izmantot degšanā radīto siltumu un tas tiktu izmantots Jūsu mājas apsildīšanā, nevis tuvākās apkārtnes sildīšanā.

Granulu kurināšanai - granulu katls

Apkures katlu izvēlē Jūs varat sastapties ar šķietami izdevīgiem hibrīdkatlu piedāvājumiem. Tajos kopā saliktas savstarpēji siltumtehniski neatbilstošas sastāvdaļas. Rezultātā katls der visam, bet īstenībā līdz galam neder nekam.

Malka ir aptuveni 3 reizes mitrāka nekā granulas.  Tai sadegot, veidojas trīs reizes lielāks dūmgāzu apjoms, kuru temperatūra sasniedz aptuveni 600 C. Lai izvadītu šo dūmgāzu apjomu skurstenī, nepieciešama 3 reizes plašāka konvektīvā daļa. Izmantojot granulas, dūmgāzu apjoms ir daudz mazāks, bet to temperatūra ir ap 900 C.

Skaidrs, ka malkas katlu konvektīvā daļa nav piemērota šāda siltuma daudzuma noņemšanai. Šķietamais ietaupījums ātri pārvēršas zaudējumos, jo, izvēloties malkas katlu ar granulu degli, lielākā daļa siltuma nonāk nevis apkures sistēmā, bet skurstenī. Siltumenerģija tiek izšķērdēta, un nepieciešams izmantot daudz vairāk kurināmā komfortablas temperatūras uzturēšanai.

Mēs savus katlus ražojam ar vienu mērķi – lai granulās uzglabātā enerģija tiktu izmantota lietderīgi. Garais dūmgāzu ceļš katlā un īpašie turbulizatoru (gaisa plūsmas samaisīšanas) risinājumi Turbo un Bio sērijas katlos nodrošina ne tikai efektīvu degšanu, bet arī siltuma uzņemšanu apkures sistēmā. GRANDEG katlu konstrukcijas kvalitāti iespējams pavisam viegli konstatēt, izmērot skurstenī izejošo dūmgāzu temperatūru, kura pat pie maksimālās katla jaudas nepārsniegs 140 C. Tas nozīmē, ka siltums nevis izplūst ārā, bet nonāk Jūsu apkures sistēmā.

Katrai situācijai savs risinājums

Vēlmes un vajadzības ir dažādas. Mūsu plašais produktu klāsts ar īpaši izstrādāto papildaprīkojumu ir pielāgojams jebkurām Jūsu vajadzībām. Lai saņemtu konsultāciju par piemērotākā apkures katla izvēli, sazinieties ar mūsu klientu apkalpošanas speciālistiem.

Pirkumu grozs